top of page

СТАТУТ

Всеукраїнської професійної спілки

«СВОБОДА ПРАЦІ»

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Установчими Зборами

ВПС «СВОБОДА ПРАЦІ»

Протокол № 1 від 01.05.2015 р.

 

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Всеукраїнська професійна спілка «СВОБОДА ПРАЦІ» (скорочена назва – ВПС «СВОБОДА ПРАЦІ», далі – Профспілка)  – добровільна неприбуткова громадська організація, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).

1.2. Місцезнаходження виборних органів Профспілки (юридична адреса): 01001, м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 59в, офіс 12.

1.3. Метою Профспілки є здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

1.4. Завданнями Профспілки є:

  • захист прав та інтересів членів Профспілки;

  • сприяння підвищенню рівня умов праці;

  • сприяння підвищенню продуктивності праці через участь працівників в управлінні підприємствами та розподілі їх прибутків;

  • сприяння зміні законодавства у бік збільшення гарантій захисту професійної (трудової) діяльності (навчання).

1.5. Профспілка здійснює свою діяльність на засадах законності та гласності.

1.6. Профспілка діє на всій території України, розповсюджує свою діяльність на всі галузі народного господарства, об’єднує громадян України незалежно від фаху.

2. ЧЛЕНСТВО В ПРОФСПІЛЦІ.

2.1. Умови та порядок прийняття в члени Профспілки.

2.1.1. Підставою для вступу до Профспілки є заява громадянина України, подана в первинну організацію Профспілки.

2.1.2. Прийом до Профспілки здійснюється Зборами первинної організації Профспілки, а в час між Зборами первинної організації Профспілки – Керівником первинної організації Профспілки. Особа набуває статусу члена Профспілки, якщо за це проголосувало більше половини членів первинної організації Профспілки, присутніх на Зборах первинної організації Профспілки, або якщо видано наказ Керівника первинної організації Профспілки про прийом особи у Профспілку. При створенні Профспілки прийом до неї здійснюється Установчими Зборами Профспілки. При створенні організації Профспілки прийом до неї здійснюється Установчими Зборами організації Профспілки.

2.2. Умови членства в Профспілці.

2.2.1 Членами Профспілки можуть бути особи, що:

  • працюють на підприємстві, в установі, організації;

  • працюють у фізичних осіб, які використовують найману працю;

  • забезпечують себе роботою самостійно;

  • зайняті творчою діяльністю;

  • є членами фермерських господарств;

  • є фізичними особами – підприємцями;

  • навчаються у професійно-технічних, вищих навчальних закладах;

  • звільнилися з роботи чи служби у зв'язку з виходом на пенсію;

  • тимчасово не працюють.

2.2.2. Членом Профспілки може бути виключно громадянин України.

2.2.3. Член Профспілки не може бути одночасно членом іншої профспілки (профспілок).

2.3. Умови та порядок вибуття з Профспілки.

2.3.1. Членство в Профспілці припиняється виключно:

  • за заявою члена Профспілки;

  • за рішенням Зборів міської (районної) організації Профспілки за поданням Керівника міської (районної) організації Профспілки;

  • у зв’язку зі смертю.

2.3.2. Звільнення працівника не припиняє його членства у Профспілці.

2.4. Підстави та порядок виключення з членів Профспілки.

2.4.1. Підставами для виключення з членів Профспілки є:

  • систематична несплата членських внесків;

  • інше порушення Статуту Профспілки.

2.4.2. Особа вважається виключеною з Профспілки і втрачає статус члена Профспілки з дня прийняття Зборами міської (районної) організації Профспілки за поданням Керівника міської (районної) організації Профспілки рішення про виключення цієї особи з членів Профспілки.

3. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛКИ.

3.1. Права членів Профспілки.

3.1.1. Кожен член Профспілки має права, передбачені законодавством України та цим Статутом, включаючи наступні:

  • на захист та представництво його інтересів у індивідуальних та колективних трудових спорах;

  • обирати і бути обраним у виборні органи Профспілки;

  • на одержання інформації про роботу виборних органів Профспілки та прийняті ними рішення, участь в їх роботі.

3.2. Обов’язки членів Профспілки.

3.2.1. Кожен член Профспілки має обов’язки, передбачені законодавством України та цим Статутом, включаючи наступні:

  • додержуватись Статуту Профспілки, виконувати накази і рішення виборних органів Профспілки;

  • сплачувати членські внески у порядку, встановленому наказами і рішеннями виборних органів Профспілки;

  • не вчиняти діянь, що підривають авторитет Профспілки, протирічать її меті, завданням та засадам діяльності.

4. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ПРОФСПІЛКИ.

4.1. Організаційна структура Профспілки складається з виборних органів Профспілки, організацій Профспілки та їх виборних органів.

5. ВИБОРНІ ОРГАНИ ПРОФСПІЛКИ.

5.1. Виборними органами Профспілки є З’їзд Профспілки, Голова Профспілки та Контрольно-ревізійна комісія Профспілки.

6. З’ЇЗД ПРОФСПІЛКИ.

6.1. З’їзд Профспілки є вищим виборним органом Профспілки та користується усіма повноваженнями, наданими Профспілці законодавством України та цим Статутом. На здійснення наданих йому повноважень З’їзд Профспілки постановляє рішення, обов’язкові для виконання усіма організаціями Профспілки, їх виборними органами та членами цих організацій.

6.2. З’їзд Профспілки скликається щороку Головою Профспілки. Кількість делегатів, час та місце проведення З’їзду Профспілки визначається у наказі Голови Профспілки.

6.3. Делегати на З’їзд Профспілки обираються обласними організаціями Профспілки за поданням Керівника відповідної обласної організації Профспілки у кількості, пропорційній співвідношенню між кількістю членів обласної організації Профспілки та кількістю членів Профспілки. При обранні делегатів пріоритет повинен віддаватись членам Профспілки, що демонструють високі результати у праці та активно приймають участь в житті Профспілки.

6.4.  З’їзд Профспілки є повноважним у разі присутності більш як половини обраних для участі у З’їзді делегатів. Голосування проводиться відкрито, окрім питань, щодо яких Статутом чи рішенням З’їзду встановлено обов’язковість таємного голосування. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на З’їзді делегатів. Результати З’їзду Профспілки оформлюються протоколом, що доводиться до відома усіх організацій Профспілки.

7. ГОЛОВА ПРОФСПІЛКИ.

7.1. Голова Профспілки – одноособовий виборний орган Профспілки, що керує діяльністю Профспілки та організацій Профспілки в час між З’їздами Профспілки.

7.2. Голова Профспілки здійснює усі повноваження З’їзду Профспілки, за виключенням наступних:

  • обирати Голову Профспілки;

  • обирати і розпускати Контрольно-ревізійну комісію Профспілки;

  • вносити зміни у Статут та Програму Профспілки;

  • затверджувати символіку Профспілки.

 

 

7.3. Голова Профспілки має право:

  • скликати позачергові З’їзди Профспілки для вирішення нагальних питань, що належать до виключної компетенції З’їзду Профспілки;

  • скликати позачергові Конференції обласних організацій Профспілки, позачергові Збори міських, районних та первинних організацій Профспілки;

  • відстороняти від виконання обов’язків керівників обласних, міських, районних та первинних організацій Профспілки;

  • призначати виконуючих обов’язки керівників обласних, міських, районних та первинних організацій Профспілки;

  • створювати та розпускати організації Профспілки;

  • своїми наказами затверджувати обов’язкові для організацій Профспілки, їх виборних органів та їх членів, положення та порядки, якими врегульовувати питання діяльності Профспілки, не врегульовані імперативно цим Статутом та законами України;

  • створювати в структурі Профспілки служби, інспекції та комісії, призначати та звільняти їх членів;

  • без довіреності представляти Профспілку у відносинах з усіма фізичними та юридичними особами.

7.4. Голова Профспілки обирається З’їздом Профспілки з числа кандидатів, висунутих обласними організаціями Профспілки, строком на два роки шляхом таємного голосування. Кожен делегат З’їзду має право віддати лише один голос за одного кандидата. Рішення про обрання Голови Профспілки вважаться прийнятим, якщо за одного кандидата проголосувало більше половини присутніх на З’їзді делегатів. Якщо рішення не прийнято після першого голосування, проводиться друге таємне голосування, у якому приймають участь два кандидати, що набрати найбільше голосів у першому голосуванні. За результатами другого голосування обраним вважається той кандидат, що набрав більше голосів, ніж інший кандидат, що приймав участь у другому голосуванні. При створенні Профспілки Голова Профспілки обирається Установчими Зборами Профспілки.

7.5. Для здійснення покладених на нього повноважень Голова Профспілки призначає своїх заступників, кількість та напрямки діяльності яких визначає самостійно, а також першого заступника Голови Профспілки, до повноважень якого входить скликання позачергового З’їзду Профспілки у разі, якщо Голова Профспілки не може продовжувати виконання свої обов’язки за станом здоров’я чи з інших причин.

7.6. Голова Профспілки звітує про результати своєї діяльності перед кожним черговим З’їздом Профспілки. Голова Профспілки особисто несе відповідальність перед З’їздом Профспілки за результати діяльності Профспілки та організацій Профспілки.

8. КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ ПРОФСПІЛКИ.

8.1. Контрольно-ревізійна комісія Профспілки – колективний виборний орган Профспілки, що здійснює фінансовий контроль за діяльністю Профспілки.

8.2. Контрольно-ревізійна комісія Профспілки уповноважена запитувати та отримувати усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів Профспілки, господарської діяльності Профспілки та наявного у неї майна, проводити позаплановий фінансовий контроль діяльності Профспілки на вимогу Конференції обласної організації Профспілки.

8.3. Контрольно-ревізійна комісія Профспілки обирається строком на один рік Конференціями обласних організацій Профспілки. Кожна обласна організація Профспілки делегує до Контрольно-ревізійної комісії Профспілки одного представника, що, як правило, повинен мати відповідну вищу освіту та досвід участі в Контрольно-ревізійних комісіях обласних, міських (районних) та первинних організацій Профспілки. При створенні Профспілки Контрольно-ревізійна комісія Профспілки обирається Установчими Зборами у складі трьох осіб.

8.4. Не пізніше ніж за місяць до проведення чергового З’їзду Профспілки Голова Профспілки надає Контрольно-ревізійній комісії Профспілки усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів Профспілки, господарської діяльності Профспілки та наявного у неї майна.

8.5. На підставі наданих документів та відомостей Контрольно-ревізійна комісія Профспілки складає звіт про результати фінансового контролю за діяльністю Профспілки.

8.6. Про результати фінансового контролю за діяльністю Профспілки Контрольно-ревізійна комісія Профспілки звітує на черговому З’їзді Профспілки.

8.7. Звіт Контрольно-ревізійної комісії Профспілки вважається затвердженим З’їздом Профспілки, якщо за це рішення проголосувало більше половини присутніх на З’їзді делегатів. Після затвердження звіт Контрольно-ревізійної комісії Профспілки надсилається обласним організаціям Профспілки.

8.8. У разі, якщо звіт Контрольно-ревізійної комісії Профспілки не затверджено З’їздом Профспілки, Контрольно-ревізійна комісія Профспілки проводить повторний фінансовий контроль за діяльністю Профспілки.

8.9. У разі, якщо звіт про результати повторного фінансового контролю за діяльністю Профспілки не затверджується З’їздом Профспілки, фінансовий контроль за діяльністю Профспілки за даний період проводиться наступним складом Контрольно-ревізійної комісії Профспілки.

9. ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

9.1. До організацій Профспілки належать:

  • обласні організації Профспілки;

  • місцеві (міські та районні) організації Профспілки;

  • первинні організації Профспілки.

10. ОБЛАСНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

10.1. Обласні організації Профспілки утворюються на підставі наказу Голови Профспілки Установчими Зборами обласної організації Профспілки у складі не менш як трьох громадян України, що працюють та/або проживають на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, визначеної ч. 2 ст. 133 Конституції України.

10.2. Діяльність обласної організації Профспілки регулюється законодавством України та цим Статутом. З’їздом Профспілки за поданням Голови Профспілки може бути затверджено положення про обласну організацію Профспілки.

10.3. До повноважень обласної організації Профспілки належать усі надані законодавством України та цим Статутом, положенням про обласну організацію Профспілки, включаючи наступні:

  • керувати діяльністю підпорядкованих їй міських, районних та первинних організацій Профспілки;

  • делегувати представників на З’їзд Профспілки;

  • за погодженням із Головою Профспілки розпускати підпорядковані їй міські, районні та первинні організації Профспілки за порушення Статуту Профспілки;

  • не частіше ніж раз на рік вимагати скликання Контрольно-ревізійної комісії Профспілки для проведення позапланового фінансового контролю діяльності Профспілки;

  • висувати кандидатуру Голови Профспілки на Звітно-виборний З’їзд Профспілки.

11. ВИБОРНІ ОРГАНИ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

11.1. Виборними органами обласної організації Профспілки є Конференція обласної організації Профспілки, Керівник обласної організації Профспілки та Контрольно-ревізійна комісія обласної організації Профспілки.

12. КОНФЕРЕНЦІЯ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

12.1. Конференція обласної організації Профспілки є вищим виборним органом обласної організації Профспілки та користується усіма повноваженнями, наданими обласній організації Профспілки законодавством України, цим Статутом та положенням про обласну організацію Профспілки. На здійснення наданих їй повноважень Конференція обласної організації Профспілки постановляє рішення, обов’язкові для виконання усіма підпорядкованими їй організаціями, їх виборними органами та членами цих організацій.

12.2. Конференція обласної організації Профспілки скликається раз на три місяці Керівником обласної організації Профспілки. Кількість делегатів, час та місце проведення Конференції обласної організації Профспілки визначається у наказі Керівника обласної організації Профспілки.

12.3. Делегати на Конференцію обласної організації Профспілки обираються міськими (районними) організаціями Профспілки за поданням Керівника відповідної міської (районної) організації Профспілки у кількості, пропорційній співвідношенню між кількістю член міської (районної) організації Профспілки та кількістю членів обласної організації Профспілки. При обранні делегатів пріоритет повинен віддаватись членам Профспілки, що демонструють високі результати у праці та активно приймають участь в житті Профспілки.

12.4. Конференція обласної організації Профспілки є повноважною у разі присутності більш як половини обраних для участі у Конференції делегатів. Голосування з усіх питань проводиться відкрито. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на Конференції делегатів. Результати Конференції обласної організації Профспілки оформлюються протоколом, що доводиться до відома усіх підпорядкованих їй міських, районних та первинних організацій Профспілки. Один примірник протоколу надсилається Голові Профспілки.

13. КЕРІВНИК ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

13.1. Керівник обласної організації Профспілки – одноособовий виборний орган обласної організації Профспілки, що керує діяльністю обласної організації Профспілки та підпорядкованих міських, районних та первинних організацій Профспілки в час між Конференціями обласної організації Профспілки.

13.2. Керівник обласної організації Профспілки здійснює усі повноваження обласної організації Профспілки, за виключенням наступних:

  • обирати Керівника обласної організації Профспілки;

  • обирати і розпускати Контрольно-ревізійну комісію обласної організації Профспілки;

  • делегувати представників на З’їзд Профспілки;

  • за погодженням із Головою Профспілки розпускати підпорядковані їй міські, районні та первинні організації Профспілки за порушення Статуту Профспілки;

  • не частіше ніж раз на рік вимагати скликання Контрольно-ревізійної комісії Профспілки для проведення позапланового фінансового контролю діяльності Профспілки;

  • висувати кандидатуру Голови Профспілки на Звітно-виборний З’їзд Профспілки.

13.3. Керівник обласної організації Профспілки має право:

  • скликати позачергові Конференції обласної організації Профспілки для вирішення нагальних питань, що належать до виключної компетенції Конференції обласної організації Профспілки;

  • скликати позачергові Збори міських, районних та первинних організацій Профспілки;

  • відстороняти від виконання обов’язків керівників підпорядкованих міських, районних та первинних організацій Профспілки;

  • за погодженням з Головою Профспілки призначати виконуючих обов’язки керівників підпорядкованих міських, районних та первинних організацій Профспілки;

  • без довіреності представляти обласну організацію Профспілки та підпорядковані організації Профспілки у відносинах з усіма фізичними та юридичними особами.

13.4. Керівник обласної організації Профспілки обирається Конференцією обласної організації Профспілки за поданням Голови Профспілки строком на один рік шляхом відкритого голосування. Рішення про обрання Керівника обласної організації Профспілки вважаться прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на Конференції делегатів.

13.5. Для здійснення покладених на нього повноважень Керівник обласної організації Профспілки призначає своїх заступників, кількість та напрямки діяльності яких визначає самостійно.

13.6. Керівник обласної організації Профспілки звітує про результати своєї діяльності перед кожною черговою Конференцією обласної організації Профспілки. Керівник обласної організації Профспілки особисто несе відповідальність перед Конференцією обласної організації Профспілки та Головою Профспілки за результати діяльності обласної організації Профспілки та підпорядкованих їй міських, районних та первинних організацій.

14. КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

14.1. Контрольно-ревізійна комісія обласної організації Профспілки – колективний виборний орган обласної організації Профспілки, що здійснює фінансовий контроль за діяльністю обласної організації Профспілки.

14.2. Контрольно-ревізійна комісія обласної організації Профспілки уповноважена запитувати та отримувати усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів обласною організацією Профспілки, господарської діяльності обласної організації Профспілки та наявного у неї майна.

14.3. Контрольно-ревізійна комісія обласної організації Профспілки обирається за один календарний місяць до чергової Конференції обласної організації Профспілки Зборами міських (районних) організацій Профспілки. Кожна міська (районна) організація Профспілки делегує до Контрольно-ревізійної комісії обласної організації Профспілки одного представника, що, як правило, повинен мати відповідну вищу освіту та досвід участі в Контрольно-ревізійних комісіях міських (районних) та первинних організацій Профспілки.

14.4. Не пізніше ніж за два тижні до проведення чергової Конференції обласної організації Профспілки Керівник обласної організації Профспілки надає Контрольно-ревізійній комісії обласної організації Профспілки усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів обласною організацією Профспілки, господарської діяльності обласної організації Профспілки та наявного у неї майна.

14.5. На підставі наданих документів та відомостей Контрольно-ревізійна комісія обласної організації Профспілки складає звіт про результати фінансового контролю за діяльністю обласної організації Профспілки.

14.6. Про результати фінансового контролю за діяльністю обласної організації Профспілки Контрольно-ревізійна комісія обласної організації Профспілки звітує на черговій Конференції обласної організації Профспілки.

14.7. Звіт Контрольно-ревізійної комісії обласної організації Профспілки вважається затвердженим Конференцією обласної організації Профспілки, якщо за це рішення проголосувало більше половини присутніх на Конференції делегатів. Після затвердження звіт Контрольно-ревізійної комісії обласної організації Профспілки надсилається Голові Профспілки.

14.8. У разі, якщо звіт Контрольно-ревізійної комісії обласної організації Профспілки не затверджено Конференцією обласної організації Профспілки, Контрольно-ревізійна комісія обласної організації Профспілки проводить повторний фінансовий контроль за діяльністю обласної організації Профспілки.

14.9. У разі, якщо звіт про результати повторного фінансового контролю за діяльністю обласної організації Профспілки не затверджується Конференцією обласної організації Профспілки, фінансовий контроль за діяльністю обласної організації Профспілки за даний період проводиться наступним складом Контрольно-ревізійної комісії обласної організації Профспілки.

15. МІСЦЕВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

15.1. Місцевими організаціями Профспілки є міські та районні організації Профспілки.

15.2. Міські (районні) організації Профспілки утворюються на підставі наказу Керівника обласної організації Профспілки Установчими Зборами міської (районної) організації Профспілки у складі не менш як трьох громадян України, що працюють та/або проживають на території даного міста (району).

15.3. Діяльність міської (районної) організації Профспілки регулюється законодавством України та цим Статутом. Конференцією обласної організації Профспілки за поданням Керівника обласної організації Профспілки може бути затверджено положення про міську (районну) організацію Профспілки.

15.4. До повноважень міської (районної)  організації Профспілки належать усі надані законодавством України та цим Статутом, положенням про міську (районну) організацію Профспілки, включаючи наступні:

  • керувати діяльністю підпорядкованих їй первинних організацій Профспілки;

  • делегувати представників на Конференцію обласної організації Профспілки.

16. ВИБОРНІ ОРГАНИ МІСЬКОЇ (РАЙОННОЇ) ПРОФСПІЛКИ.

16.1. Виборними органами міської (районної) Профспілки є Збори міської (районної) організації Профспілки, Керівник міської (районної) організації Профспілки та Контрольно-ревізійна комісія міської (районної) організації Профспілки.

17. ЗБОРИ МІСЬКОЇ (РАЙОННОЇ)  ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

17.1. Збори міської (районної) організації Профспілки є вищим виборним органом міської (районної) організації Профспілки та користуються усіма повноваженнями, наданими міській (районній) організації Профспілки законодавством України, цим Статутом та положенням про міську (районну) організацію Профспілки. На здійснення наданих їм повноважень Збори міської (районної) організації Профспілки постановляють рішення, обов’язкові для виконання усіма підпорядкованими первинними організаціями, їх виборними органами та членами цих організацій.

17.2. Збори міської (районної) організації Профспілки скликаються раз на місяць Керівником міської (районної) організації Профспілки. Кількість делегатів, час та місце проведення Зборів міської (районної) організації Профспілки визначається у наказі Керівника міської (районної) Профспілки.

17.3. Делегати на Збори міської (районної) організації Профспілки обираються первинними організаціями Профспілки за поданням Керівника відповідної первинної організації Профспілки у кількості, пропорційній співвідношенню між кількістю член первинної організації Профспілки та кількістю членів міської (районної) організації Профспілки. При обранні делегатів пріоритет повинен віддаватись членам Профспілки, що демонструють високі результати у праці та активно приймають участь в житті Профспілки.

17.4. Збори міської (районної) організації Профспілки є повноважними у разі присутності більш як половини обраних для участі у Зборах делегатів. Голосування з усіх питань проводиться відкрито. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на Зборах делегатів. Результати Зборів міської (районної)  організації Профспілки оформлюються протоколом, що доводиться до відома усіх підпорядкованих їй первинних організацій Профспілки. Один примірник протоколу надсилається Керівникові обласної організації Профспілки.

18. КЕРІВНИК МІСЬКОЇ (РАЙОННОЇ) ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

18.1. Керівник міської (районної) організації Профспілки – одноособовий виборний орган міської (районної) організації Профспілки, що керує діяльністю міської (районної) організації Профспілки та підпорядкованих первинних організацій Профспілки в час між Зборами міської (районної) організації Профспілки.

18.2. Керівник міської (районної) організації Профспілки здійснює усі повноваження міської (районної) організації Профспілки, за виключенням наступних:

  • обирати Керівника міської (районної) організації Профспілки;

  • обирати і розпускати Контрольно-ревізійну комісію міської (районної) організації Профспілки;

  • делегувати представників на Конференцію обласної організації Профспілки.

18.3. Керівник міської (районної) організації Профспілки має право:

  • скликати позачергові Збори міської (районної) організації Профспілки для вирішення нагальних питань, що належать до виключної компетенції Зборів міської (районної) організації Профспілки;

  • скликати позачергові Збори первинних організацій Профспілки;

  • відстороняти від виконання обов’язків керівників підпорядкованих первинних організацій Профспілки;

  • за погодженням з Керівником обласної організації Профспілки призначати виконуючих обов’язки керівників підпорядкованих первинних організацій Профспілки;

  • без довіреності представляти міську (районну) організацію Профспілки та підпорядковані організації Профспілки у відносинах з усіма фізичними та юридичними особами.

18.4. Керівник міської (районної) організації Профспілки обирається Зборами міської (районної) організації Профспілки за поданням Керівника обласної організації Профспілки, узгодженим з Головою Профспілки, строком на один рік шляхом відкритого голосування. Рішення про обрання Керівника міської (районної) організації Профспілки вважаться прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на Зборах делегатів.

18.5. Для здійснення покладених на нього повноважень Керівник міської (районної) організації Профспілки призначає своїх заступників, кількість та напрямки діяльності яких визначає самостійно.

18.6. Керівник міської (районної) організації Профспілки звітує про результати своєї діяльності перед кожними черговими Зборами міської (районної) організації Профспілки. Керівник міської (районної) організації Профспілки особисто несе відповідальність перед Зборами міської (районної) організації Профспілки, Керівником обласної організації Профспілки та Головою Профспілки за результати діяльності міської (районної) організації Профспілки та підпорядкованих їй первинних організацій.

19. КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ МІСЬКОЇ (РАЙОННОЇ) ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

19.1. Контрольно-ревізійна комісія міської (районної) організації Профспілки – колективний виборний орган міської (районної) організації Профспілки, що здійснює фінансовий контроль за діяльністю міської (районної) організації Профспілки.

19.2. Контрольно-ревізійна комісія міської (районної) організації Профспілки уповноважена запитувати та отримувати усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів міської (районної) організацією Профспілки, господарської діяльності міської (районної) організації Профспілки та наявного у неї майна.

19.3. Контрольно-ревізійна комісія міської (районної) організації Профспілки обирається строком на три місяці Зборами первинних організацій Профспілки. Кожна первинна організація Профспілки делегує до Контрольно-ревізійної комісії міської (районної) організації Профспілки одного представника, що, як правило, повинен мати відповідну вищу освіту та досвід участі в Контрольно-ревізійних комісіях первинної організацій Профспілки.

19.4. Не пізніше ніж через два тижні після обрання нового складу Контрольно-ревізійної комісії міської (районної) організації Профспілки Керівник міської (районної) організації Профспілки надає Контрольно-ревізійній комісії міської (районної) організації Профспілки усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів міської (районної) організацією Профспілки, господарської діяльності міської (районної) організації Профспілки та наявного у неї майна.

19.5. На підставі наданих документів та відомостей Контрольно-ревізійна комісія міської (районної) організації Профспілки складає звіт про результати фінансового контролю за діяльністю міської (районної) організації Профспілки.

19.6. Про результати фінансового контролю за діяльністю міської (районної) організації Профспілки Контрольно-ревізійна комісія міської (районної) організації Профспілки звітує на чергових Зборах міської (районної) організації Профспілки.

19.7. Звіт Контрольно-ревізійної комісії міської (районної) організації Профспілки вважається затвердженим Зборами міської (районної) організації Профспілки, якщо за це рішення проголосувало більше половини присутніх на Зборах делегатів. Після затвердження звіт Контрольно-ревізійної комісії міської (районної) організації Профспілки надсилається Керівникові обласної організації Профспілки та Голові Профспілки.

19.8. У разі, якщо звіт Контрольно-ревізійної комісії міської (районної) організації Профспілки не затверджено Зборами міської (районної)  організації Профспілки, Контрольно-ревізійна комісія міської (районної) організації Профспілки проводить повторний фінансовий контроль за діяльністю міської (районної) організації Профспілки.

19.9. У разі, якщо звіт про результати повторного фінансового контролю за діяльністю міської (районної) організації Профспілки не затверджується Зборами міської (районної)  організації Профспілки, фінансовий контроль за діяльністю міської (районної) організації Профспілки за даний період проводиться наступним складом Контрольно-ревізійної комісії міської (районної) організації Профспілки.

20. ПЕРВИННІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

20.1. Первинні організації Профспілки утворюються на підставі наказу Керівника відповідної міської (районної) організації Профспілки Установчими Зборами первинної організації Профспілки у складі не менш як трьох громадян України, що:

  • працюють на одному підприємстві, в установі, організації;

  • працюють на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, визначеної ч. 2 ст. 133 Конституції України, у фізичних осіб, які використовують найману працю;

  • забезпечують себе роботою самостійно та проживають на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, визначеної ч. 2 ст. 133 Конституції України;

  • навчаються в одному навчальному закладі;

  • зайняті творчою діяльністю та проживають на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, визначеної ч. 2 ст. 133 Конституції України;

  • є членами фермерських господарств, що діють в одному районі;

  • звільнилися з роботи чи служби у зв'язку з виходом на пенсію та проживають в одному місті (районі);

  • тимчасово не працюють та проживають в одному місті (районі).

20.2. Первина організація Профспілки з метою захисту їх прав може об’єднувати громадян України, що працюють на різних підприємствах, в установах, організаціях. Така первинна організація Профспілки діє на всіх підприємствах, в установах, організаціях, де працюють її члени.

20.3. Діяльність первинної організації Профспілки регулюється законодавством України та цим Статутом. Зборами міської (районної) організації Профспілки за поданням Керівника  міської (районної) організації  Профспілки може бути затверджено положення про первинну організацію Профспілки.

20.4. До повноважень первинної організації Профспілки належать усі надані законодавством України та цим Статутом, положенням про первинну організацію Профспілки, включаючи право делегувати представників на Збори міської (районної) організації Профспілки.

21. ВИБОРНІ ОРГАНИ ПЕРВИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

21.1. Виборними органами первинної організації Профспілки є Збори первинної організації Профспілки, Виконавчий комітет первинної організації Профспілки, Керівник первинної організації Профспілки та Контрольно-ревізійна комісія первинної Профспілки.

22. ЗБОРИ ПЕРВИННОЇ  ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

22.1. Збори первинної організації Профспілки є вищим виборним органом первинної організації Профспілки, що складається з усіх членів первинної організації Профспілки, та користується усіма повноваженнями, наданими первинній організації Профспілки законодавством України, цим Статутом та положенням про первинну організацію Профспілки. На здійснення наданих їм повноважень Збори первинної організації Профспілки постановляють рішення, обов’язкові для виконання усіма іншими виборними органами первинної організації Профспілки та членами цієї первинної організації.

22.2. Збори первинної організації Профспілки скликається раз на місяці Керівником первинної організації Профспілки за тиждень до Зборів міської (районної) організації Профспілки. Час та місце проведення Зборів первинної організації Профспілки визначається у наказі Керівника первинної організації Профспілки.

22.3. Збори первинної організації Профспілки є повноважними у разі присутності більш як однієї чверті членів первинної організації Профспілки. Голосування з усіх питань проводиться відкрито. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на Зборах членів первинної організації Профспілки. Результати Зборів первинної  організації Профспілки оформлюються протоколом, що доводиться до відома усіх членів первинної організацій Профспілки. Один примірник протоколу надсилається Керівникові міської (районної) організації Профспілки.

23. ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ПЕРВИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

23.1. Виконавчий комітет первинної організації Профспілки – постійний колективний виборний орган первинної організації Профспілки, що здійснює повноваження первинної організації Профспілки між Зборами первинної організації Профспілки.

23.2. Кількість членів Виконавчого комітету первинної організації Профспілки встановлюється наказом Керівника первинної організації Профспілки.

23.3. Члени Виконавчого комітету первинної організації Профспілки обираються Зборами первинної організації Профспілки за поданням Керівника первинної організації Профспілки. При обранні членів Виконавчого комітету первинної організації Профспілки пріоритет повинен віддаватись членам Профспілки, що демонструють високі результати у праці та активно приймають участь в житті Профспілки.

23.4. Виконавчий комітет первинної організації Профспілки проводить чергові засідання щотижня, а позачергові – у разі виникнення нагальних питань. Час та місце проведення засідання Виконавчого комітету первинної організації Профспілки визначається у наказі Керівника первинної організації Профспілки.

23.5. Засідання Виконавчого комітету первинної організації Профспілки є повноважними у разі присутності більш як половини членів Виконавчого комітету. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на засіданні делегатів. Результати засідання Виконавчого комітету первинної  організації Профспілки оформлюються протоколом, що доводиться до відома усіх членів первинної організацій Профспілки. Один примірник протоколу надсилається Керівникові міської  (районної) організації Профспілки.

24. КЕРІВНИК ПЕРВИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

24.1. Керівник первинної організації Профспілки – одноособовий виборний орган первинної організації Профспілки, що керує діяльністю первинної організації Профспілки в час між Зборами первинної організації Профспілки.

24.2. Керівник первинної організації Профспілки здійснює усі повноваження первинної організації Профспілки, за виключенням наступних:

  • обирати Керівника первинної організації Профспілки;

  • обирати членів Виконавчого комітету первинної організації Профспілки;

  • обирати і розпускати Контрольно-ревізійну комісію первинної організації Профспілки;

  • делегувати представників на Конференцію міської (районної) організації Профспілки.

24.3. Керівник первинної організації Профспілки має право:

  • скликати позачергові Збори первинної організації Профспілки;

  • відстороняти від виконання обов’язків членів Виконавчого комітету первинної організації Профспілки;

  • без довіреності представляти первинну організацію Профспілки у відносинах з усіма фізичними та юридичними особами.

24.4. Керівник первинної організації Профспілки обирається Зборами первинної організації Профспілки за поданням Керівника міської (районної) організації Профспілки, узгодженим з Керівником обласної організації Профспілки, строком на один рік шляхом відкритого голосування. Рішення про обрання Керівника первинної організації Профспілки вважаться прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на Зборах делегатів.

24.5. Керівник первинної організації Профспілки звітує про результати своєї діяльності перед кожними черговими Зборами первинної організації Профспілки. Керівник первинної організації Профспілки особисто несе відповідальність перед Зборами первинної організації Профспілки, Керівником міської (районної) організації Профспілки, Керівником обласної організації Профспілки та Головою Профспілки за результати діяльності первинної організації Профспілки.

25. КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ ПЕРВИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ.

25.1. Контрольно-ревізійна комісія первинної організації Профспілки – колективний виборний орган первинної організації Профспілки, що здійснює фінансовий контроль за діяльністю первинної організації Профспілки.

25.2. Контрольно-ревізійна комісія первинної організації Профспілки уповноважена запитувати та отримувати усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів первинної організацією Профспілки, господарської діяльності первинної організації Профспілки та наявного у неї майна.

25.3. Контрольно-ревізійна комісія первинної організації Профспілки обирається строком на один місяць Зборами первинної організації Профспілки у складі двох осіб. До складу Контрольно-ревізійної комісії первинної організації Профспілки обираються члени первинної організації Профспілки, що не бути членами Контрольно-ревізійних комісій усіх рівнів протягом останнього року.

25.4. Не пізніше ніж через тиждень після обрання нового складу Контрольно-ревізійної комісії первинної організації Профспілки Керівник первинної організації Профспілки надає Контрольно-ревізійній комісії первинної організації Профспілки усі документи та відомості щодо надходження та використання коштів первинної організацією Профспілки, господарської діяльності первинної організації Профспілки та наявного у неї майна.

25.5. На підставі наданих документів та відомостей Контрольно-ревізійна комісія первинної організації Профспілки складає звіт про результати фінансового контролю за діяльністю первинної організації Профспілки.

25.6. Про результати фінансового контролю за діяльністю первинної організації Профспілки Контрольно-ревізійна комісія первинної організації Профспілки звітує на чергових Зборах первинної організації Профспілки.

25.7. Звіт Контрольно-ревізійної комісії первинної організації Профспілки вважається затвердженим Зборами первинної організації Профспілки, якщо за це рішення проголосувало більше половини присутніх на Зборах членів первинної організації Профспілки. Після затвердження звіт Контрольно-ревізійної комісії первинної організації Профспілки надсилається Керівникові міської (районної) організації Профспілки, Керівникові обласної організації Профспілки та Голові Профспілки.

25.8. У разі, якщо звіт Контрольно-ревізійної комісії первинної організації Профспілки не затверджено Зборами первинної організації Профспілки, Контрольно-ревізійна комісія первинної організації Профспілки проводить повторний фінансовий контроль за діяльністю первинної організації Профспілки.

25.9. У разі, якщо звіт про результати повторного фінансового контролю за діяльністю первинної організації Профспілки не затверджується Зборами первинної організації Профспілки, фінансовий контроль за діяльністю первинної організації Профспілки за даний період проводиться наступним складом Контрольно-ревізійної комісії первинної організації Профспілки.

26. КОШТИ ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФСПІЛКИ.

26.1. Джерелами надходження (формування) коштів Профспілки є:

  • членські внески;

  • пожертвування громадян, підприємств, установ, організацій;

  • кошти, що надходять від підприємств, установ, організацій на підставі колективних договорів, закону;

  • кошти, що надходять від господарської діяльності створених Профспілкою підприємств та організацій;

  • інші джерела, не заборонені законом.

26.2. Профспілка використовує кошти, що знаходяться у її розпорядженні, для досягнення мети та на виконання завдань Профспілки, для чого:

  • надає поворотну та безповоротну фінансову допомогу членам Профспілки на підставі затвердженого Головою Профспілки порядку;

  • сплачує заробітну плату членам Профспілки, що працюють у ній на постійній основі, відповідно до затвердженого Головою Профспілки порядку;

  • створює підприємства, установи, організації, вносить кошти в їх статутні фонди;

  • витрачає кошти на ведення інформаційно-роз’яснювальної та освітньої роботи;

  • здійснює пожертви на користь політичних партій і громадських організацій;

  • несе витрати на іншу діяльність, що відповідає меті та завданням Профспілки та не заборонена законом.

26.3. Для виконання статутних завдань Профспілка здійснює господарську діяльність у порядку та у способи, не заборонені законом, у тому числі шляхом створення підприємств, установ, організацій. Профспілка створює підприємства, установи, організації та керує ними на засадах участі працівників в управлінні та розподілі прибутків підприємства, установи, організації.

27. СУМІЩЕННЯ ЧЛЕНСТВА У ВИБОРНИХ ОРГАНАХ ПРОФСПІЛКИ.

27.1. Член Профспілки, що є членом (делегатом) виборного органу Профспілки, одночасно може бути членом (делегатом) інших виборних органів Профспілки (у тому числі – одноособових), окрім Контрольно-ревізійних комісій всіх рівнів. Член Контрольно-ревізійної комісії може суміщати членство у цьому виборному органі лише із членством у Контрольно-ревізійних комісіях інших рівнів, а також у Виконавчому комітеті первинної організації Профспілки.

28. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ПРОФСПІЛКИ.

28.1. Зміни до цього Статуту вносяться за рішенням З’їзду Профспілки за поданням Голови Профспілки. Рішення про внесення змін до цього Статуту вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше двох третин від кількості присутніх на З’їзді делегатів.

29. ПРИПИНЕННЯ ПРОФСПІЛКИ.

29.1. Умови та порядок припинення Профспілки встановлюються законом та цим Статутом. Рішення про припинення Профспілки приймається З’їздом Профспілки за поданням Голови Профспілки та має наслідки, передбачені законом та цим Статутом. Рішення про припинення Профспілки вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше трьох четвертих від кількості присутніх на З’їзді делегатів.

29.2. Рішення про ліквідацію (саморозпуск) Профспілки не тягне за собою саморозпуск усіх організацій Профспілки. Обласні організації Профспілки набувають статусу обласних профспілок. До них переходить усе майно та корпоративні права (акції, частки, паї тощо) у створених Профспілкою підприємствах, установах, організаціях. Порядок розподілу майна та корпоративних прав затверджується З’їздом Профспілки. Без вирішення питання про розподіл майна та корпоративних прав рішення про ліквідацію (саморозпуск) Профспілки не є чинним.

 

 

 

Головуючий Установчих Зборів   _______________________________   Ю.М. Ноєвий

 

Секретар Установчих Зборів         _______________________________   І.В. Токовенко

 

 

 

bottom of page